آنچه در پی خواهد آمد تاریخچه ای است از چگونگی رشد و توسعه شرکتی که با کمتر از 10 سال سابقه فعالیت توانسته است به یکی از رقیب ها و قطب های اصلی در زمینه تولید آرد و نگهداری گندم در سطح استان گلستان تبدیل شود.
شرکت تعاونی گندم داران سیلوی مراوه تپه در سال 1388 در منطقه مرزی و محروم شهرستان مراوه تپه با هدف ایجاد اشتغال جهت جوانان منطقه و حمایت از گندم کاران زحمتکش اقدام به ساخت کندوی فلزی جهت نگهداری گندم نمود.
در ابتدا ،شروع فعالیت با ساخت دو کندو به ظرفیت 7000 تن آغاز گردید که پس از اتمام کار ، کندوی سوم نیز بدون وقفه با همین ظرفیت آغاز به ساخت گردید.
در سال 1391 با توجه به نیاز منطقه و دوری نزدیک ترین کارخانه آرد به شهرستان مراوه تپه، با توکل به خداوند و حمایت روستاییان بومی و جلسه هیات مدیره ، تصمیم گیری جهت ساخت کارخانه آرد گرفته شد. و کارخانه در عرض کمتر از یکسال با ماشین آلات ساخت ایران ، ترکیه و آلمان و حضور کارشناسان و متخصصان، در زمینه تولید انواع آرد بربری و شیرینی پزی و سبوس با ظرفیت تولید سالانه... تن در سال 1392 به بهره برداری رسید.
در سال 1393در زمینه پیشبرد اهداف بهداشتی و ایمنی مواد غذایی از طرف معاونت غذا و دارو موفق به کسب درجه A ارزشیابی PRP شده و در سال 1394 با تلاش پیگیر برای نخستین بار در استان موفق به کسب مجوز جهت تولید سبوس زیرچانه ( سبوس خام) گردید که از سوی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 گلستان مورد تقدیر و تشکر واقع شد.
شرکت تعاونی گندم داران سیلوی مراوه تپه که با نام تجاری آرد خوشه مراوه تپه مشغول فعالیت می باشد در سال 1395 با اضافه کردن دو کندوی دیگر ظرفیت نگهداری گندم را به 40،000 تن رسانید.
پیشرفت ها و موفقیت های شرکت در اینجا به پایان نخواهد رسید و هر ساله شاهد تغییرات شگرفی در تمام زمینه ها خواهیم بود.